Кенійські військові показали сербські САУ Nora B52 на російському шасі

Кенійські військові показали сербські САУ Nora B52 на російському шасі

Кенійські військові продемонстрували застосування сербської 155-мм колісної самохідної артилерійської установки Nora B52K1, змонтованої на російському шасі КамАЗ-63501.

Відповідні світлини, зроблені під час навчань, оприлюднило Міністерство оборони Кенії.

Точна кількість отриманих САУ цього типу невідома, однак є інформація, що країна замовила близько 30 бойових машин (6 батарей) у 2014–2015 роках.


Не виключено, що на сьогодні Кенія вже отримала всі замовлені установки Nora B52K1.

Сербська САУ NORA B52 на шасі не броньованого КамАЗу

Загалом ця сербська самохідна артилерійська установка має стабільний попит на міжнародному ринку. Її придбали збройні сили М’янми, Бангладешу, Кіпру, Алжиру та Азербайджану.

Зокрема, Азербайджан уклав контракт на постачання 48 установок, про це стало відомо наприкінці лютого 2024-го року. Вартість угоди оцінюється в 339 мільйонів доларів США.

Nora B52

Nora B-52 — це сучасна сербська колісна самохідна артилерійська установка калібру 155 мм, розроблена інженерами компанії Yugoimport SDPR у 2006 році.

Гармата САУ створена на основі Д-20, проте зі збільшеною довжиною ствола до 52 калібрів, що дозволяє значно покращити балістичні характеристики.

Частина вузлів і механізмів запозичена також з гармати М-46, однак конструкція істотно модифікована відповідно до нових технічних вимог. Ствол гармати забезпечує ведення вогню на відстань до 41 кілометра при використанні снарядів типу ERFB-BB, що відповідає найкращим західним аналогам.

Бойовий модуль розміщується на поворотній платформі в задній частині броньованого шасі з колісною формулою 8×8.

У похідному положенні гармата фіксується по ходу руху, а для стрільби розвертається назад і стабілізується за допомогою чотирьох телескопічних аутригерів з електрогідравлічним приводом, які гарантують точність стрільби навіть на нерівній місцевості.

САУ NORA-B52K1 на броньованому колісному шасі Tatra (8х8) Республіки Кіпр. 2019 рік. Фото: ЗМІ Кіпру

Система заряджання частково автоматизована. Установку обслуговує екіпаж із трьох-п’яти осіб. На борту розміщено 36 снарядів: 12 із них завантажені у барабан автоматичного заряджання й готові до негайного застосування, ще 24 — зберігаються у додатковій укладці за кабіною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *