КНДР побудувала ракетний есмінець за 400 днів

КНДР побудувала ракетний есмінець за 400 днів

У Північній Кореї пройшла офіційна церемонія спуску на воду першого багатоцільового ракетного есмінця нового покоління.

Про це повідомляє Центральне телеграфне агентство Кореї (KCNA).

Офіційна церемонія спуску на воду відбулася 25 квітня 2025 року на корабельні в місті Нампхо, де й відбувалося його будівництво, що тривало рекордні для Північної Кореї 400 днів.


Спущений на воду корабель офіційно класифікований як багатоцільовий есмінець водотоннажністю 5000 тонн із розширеним набором ракетного озброєння.

Слід зауважити, що корабель, ймовірно, має непрацездатні системи, адже навіть лідери у сфері військового суднобудування, такі як Китай та Японія, витрачають від двох до трьох років лише на побудову корпусу та встановлення відповідного озброєння і систем.

Церемонія спуску на воду першого багатоцільового есмінця для ВМС КНДР - «Но Гван Чхоль». 25 квітня 2025 року. Фото: KCNA

Перші згадки про будівництво невідомого північнокорейського корабля з’явилися ще у травні 2024 року, коли були опубліковані супутникові знімки корабельні Нампхо, на яких помітили частини корпусу корабля.

Відповідно до опублікованих фотографій, на кораблі встановлені вертикальні пускові установки, які, ймовірно, не є універсальними, оскільки їх представлено у двох типах: збільшеного розміру — для ударного озброєння та зменшеного — для ракет протиповітряної оборони. Загальна кількість комірок – 74 одиниці.

Як повідомили пропагандистські ЗМІ Північної Кореї, есмінець оснащений передовими технічними рішеннями, розробленими на місцевому рівні, і є гордістю північнокорейських інженерів.

Порівняння північнокорейського ЗГРК та російського «Панцирь-М». Фото: KCNA/РосЗМІ

Детальний огляд корабля також дозволив краще ознайомитися з його озброєнням, яке складається зі 127-мм автоматичної гармати та зенітно-артилерійського комплексу безпосередньої оборони корабля, що має візуальну схожість із радянськими 30-мм системами АК-230 та АК-360.

Також протиповітряну оборону корабля доповнено одним північнокорейським зенітно-гарматним комплексом, який візуально нагадує російський «Панцир-М» і розташовується у кормовій частині корабля.

Озброєння нового північнокорейського багатоцільового есмінця «Чхве Хьон». Фото: KCNA/ Intelschizo

Протикорабельне та ударне озброєння з обох бортів на момент офіційної церемонії спуску показане не було, однак, на думку військових оглядачів, воно може складатися з транспортно-пускових контейнерів для ракет Hwasal-2 у кількості восьми одиниць, здатних уражати рухомі цілі. На додачу з обох бортів були встановлені чотирипускові системи для північнокорейського аналога ракет Spike ER/NLOS.

Також з обох бортів корабля встановлено двотрубні 533-мм торпедні апарати, які частково закриті радіопоглинальною конструкцією.

Радіолокаційна частина представлена чотирма панельними антенами, які, судячи з їхньої будови, виготовлені за технологією активної фазованої антенної решітки, що робить їх багатоцільовим рішенням для моніторингу повітряного простору та наведення певних типів озброєння.

Окрім цього, цікавим елементом є встановлення на носі та кормі радіолокаційних антен для наведення зенітних ракет, що, ймовірно, пов’язано з використанням північнокорейських ракет, аналогічних до ракет комплексу «Тор», які мають радіокомандне наведення.

Також на кораблі біля основних антен радар встановлені системи радіоелектронної боротьби невідомого типу.

Розміщення систем РЕБ та РЛС наведення на кораблі «Чхве Хьон». Фото: KCNA

Слід зауважити, що окрім спущеного корабля, схожий за конструкцією корабель також будується на корабельні в Чхонджіні, і його спуск, ймовірно, також відбудеться у 2025 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *