Республіканці в Конгресі США планують виділити додатково 150 мільярдів доларів на оборонні витрати, зокрема $27 млрд на систему протиракетної оборони «Золотий купол».
Про це повідомляє видання Reuters.
Враховуючи вже затверджені видатки на оборону у розмірі 886 мільярдів доларів, у разі затвердження додаткових витрат військовий бюджет США на 2025 рік перевищить 1 трлн доларів.
Додаткові витрати планується ухвалити як частину масштабного законопроєкту Трампа про скорочення податків, який зменшить податки приблизно на 5 трильйонів доларів. За оцінками, це додасть приблизно 5,7 трильйона доларів до боргу федерального уряду протягом наступного десятиліття.
Окрім інвестицій у «Золотий купол», також передбачено закупівлю додаткових систем ПРО THAAD та ракет до них. А також виділення 29 мільярдів доларів на закупівлю 14 нових кораблів.
Головними претендентами на втілення програми «Золотий купол», яку ініціював президент Дональд Трамп, є компанія SpaceX Ілона Маска разом із Palantir і Anduril.
План трьох компаній передбачає створення і запуск на орбіту від 400 до понад 1000 супутників, які будуть кружляти навколо Землі, виявляючи та відстежуючи переміщення ракет.
Окремий флот із 200 бойових супутників, озброєних ракетами або лазерами, буде збивати ворожі ракети. За даними джерел, група SpaceX, імовірно, не братиме участі в озброєнні супутників.
Законодавство також передбачає значне фінансування розвитку інноваційних технологій, включаючи інвестиції в автономні системи в розмірі 5 мільярдів доларів.
Крім того, пакет передбачає виділення 20 мільярдів доларів на виробництво нових боєприпасів, розширення бази постачальників і поповнення запасів критично важливих корисних копалин.
Слід зазначити, що значна частина фінансування, виділеного в рамках цього пакета, не закінчується наприкінці цього фінансового року.
Подібні плани йдуть у розріз із лютневим наказом міністра оборони Сполучених Штатів Піта Хегсета про розробку плану скорочення оборонного бюджету на 8 відсотків протягом наступних п’яти років.
Повідомлялося, що Армія розглядає можливість скорочення надлишкових безпілотників і наземних транспортних засобів. А Військово-морський флот переоцінює майбутнє програми бойових кораблів прибережної зони (LCS, Littoral Combat Ship). Окрім того, під скорочення мало потрапити фінансування Європейського, Центрального та Африканського командувань.